Bieszczady

5 Dni

Overview

Data wyjazdu: 27.06-01.07.2023
(pobyt od wtorku do soboty)

Dzień 1
Wyjazd ze Śremu (parking przy Kościele pw. NSJ w Śremie), zbiórka godz. 04:45, wyjazd godz. 05:00
Przejazd do Krosna – zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła – pierwszy w Polsce obiekt turystyczno-kulturalny w interaktywny sposób prezentujący tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Niezwykła podróż po świecie szkła.
Przejazd na miejsce noclegowe. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie.
Rejs statkiem po Jeziorze Solińskim.
Przejazd do Soliny, gdzie znajduje się największy pod względem objętości zbiornik zaporowy w Polsce. Podczas spaceru po tamie posłuchamy opowieści powstania Jeziora Solińskiego.
Przejazd najnowocześniejszą kolejką gondolową w Polsce nad Jeziorem Solińskim (przejazd w dwie strony i wejście na wieżę widokową).
Czas wolny na zakup pamiątek.
Przejazd do Myczkowa – zwiedzanie Muzeum Kultury Bojkowskiej, przybliżenie życia dawnych mieszkańców Bieszczadów.
Powrót na miejsce noclegowe. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3
Śniadanie.
Wyjazd w Wysokie Bieszczady.
Wejście na jeden ze szczytów Bieszczadzkiego Parku Narodowego (długość trasy uzależniona od warunków pogodowych i kondycji uczestników): Mała Rawka lub Chatka Puchatka.
Cisna – stolica Zakapiorów Bieszczadzkich.
Muczne – zagroda pokazowa Żubrów i Skansen wypału węgla drzewnego.
Przejazd do Smolnika – zwiedzanie cerkwi wpisanej na listę UNESCO.
Lutowiska – punkt widokowy.
Powrót na miejsce noclegowe. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 4
Śniadanie.
Przejazd do miejscowości Nowosiółki i zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego „Knieja”, gdzie zapoznamy się z bieszczadzkim światem flory i fauny.
Spotkanie z przewodnikiem i grajkiem.
Przejazd wozami traperskimi doliną rabiańskiego potoku na terenie Nadleśnictwa Baligród.
Spacer do Rezerwatu Gołoborze – monumentalne kamieniołomy i flisz karpacki.
Ognisko z kiełbaskami na leśnej polanie, poczęstunek leśną nalewką.
Powrót na miejsce noclegowe. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5
Śniadanie i wykwaterowanie.
Przejazd do Łańcuta – zwiedzanie jednej z najwspanialszych i najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce.
Powrót do Śremu.

Cena: 1485 zł/os (przy grupie 40 osobowej)* *cena może ulec zmianie

Cena zawiera: przejazd autokarem, 4 x nocleg, 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja, opiekę pilota, usługę lokalnych przewodników, usługę grajka (1 dzień), ognisko z kiełbaskami i nalewką, ubezpieczenie.

Dodatkowo płatne: bilety wstępu (ok. 210-230 zł/os)

Dopłata do pokoju 1 os: 160 zł/os cały pobyt (na zapytanie)

Itinerary

Day 1 :
Dzień 1
Wyjazd ze Śremu (parking przy Kościele pw. NSJ w Śremie), zbiórka godz. 04:45, wyjazd godz. 05:00 Przejazd do Krosna – zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła – pierwszy w Polsce obiekt turystyczno-kulturalny w interaktywny sposób prezentujący tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Niezwykła podróż po świecie szkła. Przejazd na miejsce noclegowe. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
Day 2 :
Dzień 2
Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Przejazd do Soliny, gdzie znajduje się największy pod względem objętości zbiornik zaporowy w Polsce. Podczas spaceru po tamie posłuchamy opowieści powstania Jeziora Solińskiego. Przejazd najnowocześniejszą kolejką gondolową w Polsce nad Jeziorem Solińskim (przejazd w dwie strony i wejście na wieżę widokową). Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do Myczkowa – zwiedzanie Muzeum Kultury Bojkowskiej, przybliżenie życia dawnych mieszkańców Bieszczadów. Powrót na miejsce noclegowe. Obiadokolacja. Nocleg.
Day 3 :
Dzień 3
Śniadanie. Wyjazd w Wysokie Bieszczady. Wejście na jeden ze szczytów Bieszczadzkiego Parku Narodowego (długość trasy uzależniona od warunków pogodowych i kondycji uczestników): Mała Rawka lub Chatka Puchatka. Cisna – stolica Zakapiorów Bieszczadzkich. Muczne – zagroda pokazowa Żubrów i Skansen wypału węgla drzewnego. Przejazd do Smolnika – zwiedzanie cerkwi wpisanej na listę UNESCO. Lutowiska – punkt widokowy. Powrót na miejsce noclegowe. Obiadokolacja. Nocleg.
Day 4 :
Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Nowosiółki i zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego „Knieja”, gdzie zapoznamy się z bieszczadzkim światem flory i fauny. Spotkanie z przewodnikiem i grajkiem. Przejazd wozami traperskimi doliną rabiańskiego potoku na terenie Nadleśnictwa Baligród. Spacer do Rezerwatu Gołoborze – monumentalne kamieniołomy i flisz karpacki. Ognisko z kiełbaskami na leśnej polanie, poczęstunek leśną nalewką. Powrót na miejsce noclegowe. Obiadokolacja. Nocleg.
Day 5 :
Dzień 5
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Łańcuta – zwiedzanie jednej z najwspanialszych i najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce. Powrót do Śremu.